Červené víno v rozumné míře prospívá zdraví – Víte, proč si dát skleničku denně?

Categories Nezařazené0 Comments

Alkohol může být nebezpečný, ovšem takové pití červeného vína v rozumné míře, může mít mnoho zdravotních benefitů. Víte, proč si dát sklenku každý den?

Červené víno v rozumné míře prospívá zdraví – Víte, proč si dát skleničku denně?

O alkoholu víme, že může ničit zdraví a dokonce se na něm může stát člověk lehce závislým. Ale to všechno platí až na některé výjimky. Pití červeného vína, ale jen v rozumné a malé míře, může zdraví člověka naopak velmi prospívat. Červené víno totiž obsahuje antioxidanty nebo třísloviny, které nám pomáhají bojovat s nejrůznějšími nemocemi. Je známo, že lidé, kteří si denně malou sklenku kvalitního červeného vína dopřejí, se mohou dožít více let. Jaké zdravotní benefity tedy pití červeného vína přináší?

pexels-photo-6350273

Vybírejte pečlivě

Není ovšem víno, jako víno. Pokud se chcete napít opravdu dobrého a kvalitního vína, budete muset vybírat pečlivě. Nejlepší vína produkuje nejen naše Česká republika, ale machři jsou na výrobu vína i Francouzi a kvalitní odrůdy se pěstují také v Argentině. Pokud byste si chtěli dopřát skutečně kvalitní červené víno, vyzkoušejte například odrůdu malbec https://iwc-club.cz/cze_m_Nabidka_Odrudy_Malbec-302.html. Odrůda červeného vína zvaná Malbec, se nejdříve hojně začala pěstovat ve Francii, dnes jí ale nejvíce produkuje právě Argentina, tato odrůda obsahuje velké množství tříslovin a ty podporují například správné trávení, působí také antibakteriálně.

Sklenička denně neublíží

Myslíte si, že pít každý den víno je nevhodné nebo nebezpečné? Pokud nevypijete celou láhev, ale dopřejete si skutečně jen jednu skleničku, své zdraví naopak posílíte. Je dokázáno, že pití červeného vína má dobrý vliv na srdce a cévy, zabraňuje vzniku kardiovaskulárních chorob a dokonce vám červené víno může zachránit paměť. Červené víno je také plné antioxidantů, ty v těle potřebujeme, zajistí nám například správnou hladinu cholesterolu v krvi.

pexels-photo-8473133

Pokud se budete cítit někdy špatně a půjde na vás nějaká nemoc, bránit se proti ní, můžete také vínem. Červené víno totiž napomáhá léčit chřipku nebo nachlazení, ulevuje i od bolesti. Opět za to mohou zejména antioxidanty v něm obsažené.

Až si příště budete chtít dát skleničku dobrého vína, můžete si být jistí, že děláte správně. Jen to nesmíte příliš s pitím přehánět. Všichni víme, že všeho moc zkrátka škodí.