Ke změně životního stylu vám postačí trocha pevné vůle

Categories Nezařazené0 Comments

Důležitý je pocit

Pokud se ve svém těle cítíte dobře, gratuluji vám. Většina lidí (převážně žen) toto říct nemůže. Někdo je nespokojený s barvou svých vlasů, někdo s tvarem svého obličeje a někdo se svou postavou. Je pravda, že ne všechno můžeme změnit, například barvu své pleti, ale s některými věcmi se dá ledasco udělat. Když chceme jiný sestřih, zajdeme ke kadeřnici, a když potřebujeme změnit náš životní styl, měli bychom se především poradit s naším praktickým lékařem. Na rozdíl od poradkyň v různých společnostech vyrábějících koktejly na zbavení se tuku, má lékař vystudovanou vysokou školu a tělu rozumí.

nebezpečná_obezita

Konzultace s ním je bezplatná a máte jistotu, že když se budete držet jeho rad, nepřijde tzv. „jojo efekt“, jako tomu je u různých diet. A co vám lékař poradí?

Jak se stravujete

Zprvu se vás zeptá, jak vypadá vaše strava během dne, kdy a co jíte a zjistí také, jestli u jídla pracujete nebo si ho vychutnáváte. Protože pokud jíte s telefonem u ucha a notebookem před sebou, vaše tělo si pravděpodobně ani nestihne všimnout, že něco jedlo. Zanedlouho přijde pocit hladu a vás začne honit „mlsná“. Takže jako první vám doktor doporučí změnit stravovací návyky, najezte se v klidu a každé sousto přehoďte v puse alespoň desetkrát. Dalším důležitým bodem je, z čeho se vaše strava skládá. Lékař vám poradí, jak do vašeho jídelníčku doplnit bílkoviny a ubrat sacharidy. Samozřejmostí bude zjištění vaší hmotnosti a procentuální vyjádření tuku v těle. Pokud zjistí, že vaše tělo zadržuje příliš vody https://www.bmikalkulacka.cz/zadrzuje-vase-telo-prilis-vody-upravte-jidelnicek-a-oteklost-zmizi, nejprve vám doporučí pít více vody a pokud to nepomůže, dá vám nějaký přípravek na odvodnění. Pohyb je pro lidské tělo přirozený a důležitý. Podívejte se na malé děti.

procházka_v_přírodě

Trochu zdravého pohybu

Chvíli neposedí, pořád někde běhají. Dokonce i u jídla jsou v pohybu alespoň nohama. A to je dobře. Protože pohyb jim pomáhá se vyvíjet a můžou si klidně dopřát nějakou tu sušenku, protože ji stejně zanedlouho vyběhají. Zkuste zařadit do svého života alespoň občas procházku do přírody nebo projížďku na kole a uvidíte, že se budete cítit lépe.