Nový Android nové možnosti

Categories Nezařazené0 Comments

Google se definitivně rozhodl využít svých investic v oblasti umělé inteligence a rozšířit svojí službu virtuální asistentky i na chytré telefony, které disponují všemi nezbytnými parametry. Doteď byla tato služba dostupná pouze v telefonech Pixel (chytré telefony Googlu), zařízeních vyráběných přímo Googlem, Google home a aplikaci pro komunikaci Allo. Přicházející změna ale potěší spíše nové majitele chytrých zařízení, protože o podpoře nižších verzí Androidu se na konferenci o mobilních technologiích v Barceloně zástupci společnosti nezmínili a dá se tak očekávat, že s ní do budoucna ani nepočítají.

Podobná a přesto jiná
I přes to, že mnoho uživatelů shledává virtuální asistentku velice podobnou klasickému hlasovému ovládání, jsou zde určité rozdíly, které může uživatel služby využít. Za zmínku stojí především adaptace virtuální asistentky na integraci třetích stran, která umožňuje přesnější a efektivnější vyhledávání pro majitele zařízení. Výsledky z hlasového vyhledávání a virtuální asistentky se tak mohou výrazně lišit a to v závislosti na uživateli.
Jak totiž naznačují některé zdroje, uživatelé hledají spíše přímé odpovědi nežli odkazy, ve kterých musí poté ještě hledat přesné informace. To bude mít vliv i na SEO optimalizaci a vztah třetích stran při vyhledávání.
Nasazení virtuální asistentky nejprve proběhne na americkém trhu a poté bude následovat Spojené Království, Canada, Austrálie a Německo. Více zemí a jazyků Google slíbil přidat v nadcházejícím roce.
Je očividné, že umělá inteligence proniká do technologií čím dál rychleji a zaměřují se na ní společnosti, jako jsou Google, Apple, Microsoft nebo Amazon. Určitě se vyplatí tento vývoj sledovat a to nejen z pozice SEO specialisty, ale i nadšence do technologií.
Nové jazyky, propojení s Doodle ale i hlasové ovládání
Google nezahálí a stále pracuje na nových rozšířeních, která by vylepšila stávající funkce v oblasti vyhledávání i mobilních technologií. Posledním updatem, který potěší majitelé zařízení od Apple je update Gboard, který přináší nové jazyky, propojení s Doodle, ale i hlasové ovládání.

Nové jazyky
Popularita Gboard neustále roste a přidání nových jazyků je tak jen logickou reakcí, která má pomoci tuto pomůcku ještě více rozšířit. Google přichází hned s 15 jazyky najednou (Chorvatština, Čeština, Dánština, Holandština, Finština, Řečtina, Polština, Rumunština, Švédština, Katalánština, Maďarština, Malajština, Ruština, Latinskoamerická Španělština a Turečtina) a to z mnoha kontinentů a regionů. Od tohoto kroku si slibuje větší popularitu klávesnice Gboard, ale i větší popularitu pro Doodle, který nyní s Gboard spolupracuje.
Ovládání hlasem
Ovládání hlasem uživatelům Gboard dlouho chybělo a bylo jednou z jejích slabostí. To se nyní mění a uživatelé mohou psát pomocí svého hlasu skrze tlačítko mikrofonu, které je přímo v samotné klávesnici. Odpovědi přátelům, komunikace s kolegy nebo chat s rodinou je tak nyní efektivnější a může probíhat i během jiných činností.
Stejně tak byly do nového updatu přidány i nejnovější emotikony z iOS 10.
Doodle
Google se konečně také zaměřil na propojení s Doodle a po napsání „G“, se zobrazí události na aktuální den. Doodle se tak dostává do čím dál více služeb a rozšíření a pokouší se proniknout do každodenního života uživatelů a výrazně ho usnadnit.
Pokud ještě Gboard ve svém zařízení nemáte, můžete si jí bezplatně stáhnout na App storu a začlenit jí do svých konverzací několika rychlými kroky.