Vaření s Googlem

Categories Nezařazené0 Comments

Recepty tvoří velkou část vyhledávání takřka ve všech zemích světa a Google nabízí tisíce webových stránek, které přináší tradiční i exotické variace oblíbených pokrmů. Není tak divu, že vaření zavítalo i na domácí zařízení a nabídne více jak 5 milionů ověřených receptů.
 
Pestrý výběr i zaručené výsledky
Google si připravil spolupráci s velkými společnostmi, mezi které patří The New York Times, Bon Appetit, Food Network a další. Celá databáze obsahuje více jak 5 milionů receptů a nabízí postupy se zaručenými výsledky.
 
Jak vaření s Googlem funguje?
 

  1. Nejprve je třeba vyhledat recept, podle kterého chceme vařit. Pomocí Android/iOS zařízení a Google Assistant jednoduše vyhledáme recept, který se nám líbí a pomocí tlačítka „Send to Google Home“ jej odešleme do domácího zařízení.

 

  1. Jakmile jsme připraveni vařit, stačí říct domácímu zařízení „Ok Google, start cooking“.

 
 

  1. V tu chvíli nás Googlu provede celým receptem krok po kroku a v případě potřeby nám na požádání krok zopakuje. K zopakování jednotlivých kroků můžeme využít příkaz „Ok Google, repeat“ nebo „Ok Google, what is step two?“.

 
Další možností, jak využít možnost receptů je například věta „Ok Google, let’s make macaroons“, která nabídne recept na makaróny. Slovo makaróny pak můžeme libovolně obměnit a to podle pokrmu, který jsme si vybrali.
 
Podle dostupných informací, by se tato funkce měla objevit v domácích zařízeních během několika týdnů. Již dnes je ale jisté, že Google pracuje na mnoha vylepšeních, která by měla z domácích zařízení vytvořit ideálního pomocníka, který zvládne doslova cokoli. Nová funkce vaření je toho důkazem a zajisté budou následovat další vylepšení, které zvýší atraktivitu domácích pomocníků.