Kdy se virtuální sídlo firmy Praha skutečně vyplatí

Categories Nezařazené0 Comments


Dnes se čím dál častěji stává, že se novopečený podnikatel rozhodne mít namísto klasického sídla to virtuální. Platí to zvláště tehdy, pokud bude podnikat z domova, a žádné speciální prostory ke své činnosti nepotřebuje. Na to samozřejmě reagují i firmy nabízející tuto službu tím, že rozšiřují své portfolio možných lokalit, ze kterých si může zákazník vybrat. A jednou z těch zdaleka nejpopulárnějších je bezesporu virtuální sídlo firmy Praha Profisidla.cz.

Zde je na první pohled jasné, proč tomu tak je. Jedná se o velmi známé město, a to nejen z nás, ale také v cizině. Sídlení zde tedy dodá naší firmě na prestiži, což může v obchodních stycích jen pomoci, a to jak se zákazníky, tak s obchodními partnery. Podcenit nelze ani polohu Prahy přibližně v centru republiky. Znamená to totiž, že sem lze pohodlně dojet prakticky odkudkoliv. Není se tedy potřeba obávat, že by daný člověk, se kterým se chceme sejít, musel vážit cestu přes polovinu republiky, a naopak.

pohled na Prahu

Ovšem výše uvedené výhody ani zdaleka neznamenají, že je vše ideální a že se jedná o univerzální řešení vhodná pro každého. Zdaleka ne všichni podnikatelé by z toho totiž benefitovali stejným způsobem. V první řadě je zde cena. Firmy poskytující virtuální sídla jsou si samozřejmě vědomy toho, že Praha je žádaná lokalita, a proto jsou ceny pražských virtuálních sídel vyšší, než jinde. Je tedy otázkou, zda se nám tyto zvýšené náklady skutečně vrátí.

je dobré uvážit, zda se nám sídlo v Praze vyplatí

Pak je tu také otázka, zda skutečně potřebujeme sídlit v hlavním městě, zvláště pokud podnikáme výhradně přes internet, a možnost schůzek ve virtuálním sídle prakticky nevyužíváme. V takovém případě je vhodnější najít si nějaké blíže k našemu domovu, abychom ušetřili náklady za cestování.

Rozhodně se tedy vyplatí si dobře promyslet, která varianta je pro nás vlastně ta nejlepší. Sice to je jen málokdy ta nejlevnější, ale mnohdy to není ani ta nejexkluzivnější.