Plastové palety jsou lepší, než ty ze dřeva

Categories Nezařazené0 Comments


Proč vyměnit jednorázové dřevěné palety za odolné a výkonné plastové palety! https://www.schoellerallibert.com/cz/novinky/5-skvlch-dvod-pro-vymnit-jednorzov-devn-palety-za-odoln-a-vkonn-plastov-palety Tato otázka možná padla na některých diskusích v oboru logistiky, kde se lidé zabývají efektivitou přepravního a skladovacího procesu. Je to celkem logické, protože kdo se dozví o přednostech těchto výrobků z tvrzeného plastu, pravděpodobně zatouží dozvědět se na toto téma více informací a hlavně protlačit je do praktického využití.

náklad na paletě

Tvrzený plast – výroba plastů od data vzniku prvního prototypu bakelitu v první polovině dvacátého století již pokročila výrazně kupředu zejména díky vytvrzeným materiálům. Můžete si je představit jako velmi odolného společníka, spolehlivého a s obrovskou nosností. Na plastovou paletu lze naložit spojitý náklad o celkové hmotnosti pět tun, a to je pro mnohé z vás možná velkým překvapením. Nosnost palet ze dřeva je sotva poloviční, ty nejpevnější unesou náklad těžký až dvě tuny, tím pádem jste při přepravě poměrně výrazně omezeni.

dřevěné palety

Otázka životnosti – dřevo je organický materiál, a i když se snažíme jej různě penetrovat a natírat, nepodaří se nám jej zcela ochránit před působením povětrnostních vlivů. A zvláště pak, je-li neustále zatěžované obrovským tlakem, který způsobuje rozevírání materiálu po letokruzích a nasávání vlhkosti. Dřevo je náchylné k plesnivění a tvorbě hniloby, neošetřené palety napadají dřevokazné houby a jejich vyřazení z provozu je pak jen otázkou u času. Plastová paleta je vůči povětrnostním vlivům zcela odolná a její životnost je prokazatelně mnohonásobně delší.

Estetika – zaměřit pozornost se vyplatí i na estetické hledisko, protože náklad naložený na dřevěných paletách vypadá příliš fádně a „vulgárně“. Zejména, je-li paleta zanesena bahnem, šmírem a různými organickými nečistotami. Rozhodně to není nic reprezentativního a udržet paletu ze dřeva čistou se vám zřejmě vůbec nepodaří, zatímco tu plastovou vyčistíte poměrně snadno běžnými čisticími prostředky.