Pozvěte elektrikáře v Praze 6 na revizi elektroinstalace v zakoupeném bytě

Categories Nezařazené0 Comments


Když lidé kupují byt, řeší v souvislosti s tím řadu zejména právních a administrativních kroků. Ty musí mít přednost před vším ostatním, jinak o byt můžete přijít a přetlačí vás třeba jiný zájemce. V důsledku toho se také stává, že si lidé prohlédnou nemovitost jen zběžně, a někdy se mohou ve svém rozhodnutí unáhlit. Anebo zkrátka přehlédnou některé důležité momenty, které nastávající bydlení výrazně zkomplikují. Jedním z nich je i závada v elektroinstalaci.

elektrické zásuvky

Byty v původním stavu a hliníkové vodiče – i v současné době se stává, že narazíte při koupi bytu na objekt v původním stavu, například pokud v bytě bydleli senioři a jde o prodej nemovitosti získané v dědictví. V bytech v původním stavu nalézáme třeba pouze novou rozvodnou skříň s jističi, ale pod ní se nachází veškeré zásuvky a vypínače zapojené do starých, původních hliníkových vodičů. Ty již obvykle bývají za zenitem své životnosti a nesplňují současné předpisy.

revize elektroinstalace

Zpuchřelá izolace – když elektrikář v Praze 6 https://www.technologie-budov.cz/elektrikar-praha-6/ odkryje kryty rozvodných krabic nebo zásuvek či vypínačů, mohou mu vstávat hrůzou vlasy na hlavě. Odhalí tu v některých případech odlupující se izolaci, a tam stačí opravdu jen málo k tomu, aby tu vznikl zkrat, elektrický oblouk jako u svářečky, a následný požár už na sebe nedá dlouho čekat.

Vyšší odběr – velkým průšvihem jsou zejména zásuvkové okruhy. Pokud zanedbáte revizi elektroinstalace a zapojíte do vadné zásuvky více spotřebičů, hliníkové vodiče se mohou začít přehřívat a to také často bývá příčinou požárů v bytech. K požáru také může dojít pod vlivem uvolněných kontaktů ve svorkách vypínačů či zásuvek – opět tu dojde k elektrickému oblouku a pak už stačí jen mít v blízkosti nějaký hořlavý předmět, a katastrofa vás nemine. A pokud nejste zrovna doma a rychle nezasáhnete práškovým hasicím přístrojem, můžete přijít o střechu nad hlavou raz dva.