Proč vsadit na SEO?

Categories Nezařazené0 Comments

Někdy se mohou podnikatelé snažit, seč jim jejich síly stačí, a navzdory tomu je to tu stále beznadějné. Internetoví podnikatelé si tak třeba zajistí něco, co by se mělo takzvaně prodávat samo, nabídnou to na svém webu a věří, že si na tom namastí kapsu. Jenže již záhy může přijít hořké procitnutí. Může se stát, že navzdory dokonalosti takové nabídky o tuto nejeví nikdo třeba ani minimum zájmu.
Pokud je tomu tak, je samozřejmě něco špatně. A když není chyba v nabídce samotné, ani v situaci panující na trhu, dá se předpokládat, že je problém někde na webu, na kterém se to zmíněné nabízí.

virtuální svět

A bývá tomu skutečně tak. Nic na světě není dokonalé, a proto se třeba i weby mohou potýkat s nedostatky. Které majitel takového webu třeba ani nevidí, ale přesto tu tyto jsou a internetové vyhledávače na ně negativně reagují.
Stačí třeba, aby se web pomalu načítal nebo na sobě měl něco, co se vyhledávačům nezamlouvá, a je zle. Stačí, aby měl web málo textu nebo takový text nebyl tím, co tu má být, a hned jsou to pomyslné mínusové body. Stačí, když na web nemíří dost zpětných odkazů nebo tyto nejsou náležitě kvalitní, stačí, když není web dostatečně propagovaný anebo má nesprávně zvolená klíčová slova, a hned se propadne v seznamu toho, co internetové vyhledávače nabízejí veřejnosti, na pozici, kde už se s tím nikdo hledat nebude.

svět virtuální

A od čeho je tu potom optimalizace pro internetové vyhledávače, SEO? Přece od toho, aby zbavila web jeho vad a tím mu zajistila mezi tím nabízeným vyhledávači čestné místo, kde ho najdou všichni. Nebo aspoň mnozí.
SEO prostě napravuje chyby a tím dává internetovému podnikání naději. A je pochopitelné, že jenom blázen by se takové naděje vzdával a v problémech optimalizaci ignoroval. Protože kdo má nenavštěvovaný web a neoptimalizuje, na toho žádná skvělá budoucnost v byznysu nečeká.